#13. 2013. március 11. 22:21
Kedves Zsuzsa, Ili és Csaba!
Köszönöm, és egy kis háttér kiegészítés:
Ma már egyre közismertebb, hogy a magyar őshagyomány - és alternatív kutatók - szerint a Pilis rengetegében (beleértve a manapság Visegrádi-hegységnek nevezett vulkanikus vidéket is) valaha királyi erődítmények és szakrális helyek, építmények voltak.
Például a Prédikálószék alatti meredek bérc gerincén húzódó Vadállóköveket az akadémikus tudomány természeti képződményeknek tartja. Meg is magyarázzák, szerintük hogyan alakultak ki, cementeződtek össze természetes úton a sziklákat alkotó konglomerátum kőzetek.
Amikor néhány évvel ezelőtt itt jártam, és semleges álláspontból végigtekintettem a gerincen sorakozó, különös formájú köveken, sziklákon, nekem is az az érzésem támadt, hogy itt egy nagyon régi erődítmény falmaradványai húzódnak, melyeket igencsak felszabdalt, átalakított az idő. De volt olyan "szikla" is, ami pontosan úgy ívelt, mint egy rondella részlete.
A völgybe lefelé, merőlegesen is futottak falszerű maradványok.
Ilyesmi sziklaalakzatok láthatók Dömössel szemben, a Duna túloldalán magasodó, sárkányt formáló Szent Mihály-hegy meredek oldalában is, a vasút fölött.
De a visegrádi várhegy lejtőjén is, melyeket tudtommal - csak ott(!) - a hivatalos tudósok is mesterséges eredetűeknek könyvelnek el.