Andor: Szemüveg az asztalon (anyám halálára)

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 2  1 
andor
#7. 2012. november 1. 14:42
Kedves Fer-Kai!
Köszönöm a látogatásodat, és azt a szokásodat, hogy mindig hagysz magad után egy továbbgondolásra késztető mondatot!
Szeretettel Andy
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2012. november 1. 12:24
andor
#6. 2012. november 1. 14:36
Kedves Answer Barátom!
Nagyon örülök, hogy elért hozzád a levél hangulata. Csak kiegészítésként megírnám még, hogy érzehette a véget, mert elutazott
Pécsre utolsó élő (öten voltak) testvérétől elbúcsuzni. Kórházba került, és ott halt meg egy szombat délelőtt, én délben értem oda, már elkésve. Akkor este egy boritékra írtam, mint ha diktálták volna ezt a levelet. Ez volt az az írás, amitől fogva én rendszeresen írni kezdtem. Ez volt az ő utolsó ajándéka számomra?!
Szeretettel Andy
előzmény: Answer hozzászólása, 2012. november 1. 10:52
Mara
#5. 2012. november 1. 14:36
Kedves Andor,
nagyszerű formába öntötted érzelemmel telített írásodat. A szemüveg allegóriájáért külön gratulálok: Mara
Eliza Beth
#4. 2012. november 1. 12:25
Szép.
Azt hiszem, ennyi elég is....
Fer-Kai
#3. 2012. november 1. 12:24
Hogy mindezt így megtegye, kellett egy olyan "látás" is, ami nem igényel szemüveget.

Szép jelkép a letett szemüveg.

(Nem is tudom, melyik népcsoportról olvastam, hogy őszintén örvendeznek, amikor valaki elhagyja az árnyékvilágot. Hasonló lehetett a nálunk is ismert halotti tor eredeti értelme.)
Answer
#2. 2012. november 1. 10:52
Kedves Barátom!
Nyugodtan mondhatom, meghatódtam.
Nagyszerű emlékezés a szeretett anyára, aki tisztességesen helytállt a földi életben.
Külön nívót jelent, hogy mindezt egy tárgyon, a szemüvegén keresztül mutatod meg.
Ma, és holnap, mi mindannyian akik élünk, halottainkra emlékezünk.
Írásod méltó ehhez a hagyományhoz.
Jó volt olvasni téged!
Szeretettel: Answer
« következő  |  oldalak: 2  1 

Legolvasottabb cikkek