Dezső Ilona Anna: A trapéz

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 2  1 
Döme Zsuzsa
#6. 2012. március 6. 19:11
Kedves Ili!

Garai Gábor: Bizalom című verse jutott az írásodról az eszembe. Meg az is, milyen kevésbé méltányoljuk festményeidet, amelyekkel alkotásaidat illusztrálod. Egyiket-másikat te is elküldhetnéd a tollal.hu Most mutasd meg! rovatába...

Alaposan megérlelt, különleges hangulatú és felkavaró ez a novella, amely kiválóan érzékelteti a Gabriella lelkében dúló viharokat.

Mások a feszültségkeltés egyéb eszközeivel élnek - pl. elhallgatás, rövid mondatok -, te szinte "kiírod" magadból és szereplőid lelkéből, ami onnan kikívánkozik. Becsülendő, hogy nem taktikázol, nem vetsz be trükköket, szívből fakad nálad még a túlmagyarázás is, ami egyetlen, jelentéktelen hibádként esetleg felróható lenne.

Zárójelben jegyzem meg, mert nem a hibakeresés a fő szándékom:
(- Egy-két helyen érdemes lenne új bekezdést alkalmazni.
-A "napról napra" kifejezés külön írandó.)

Szeretettel gratulálok és kívánok további elmélyült munkát: Zs.
Eliza Beth
#5. 2012. március 6. 18:48
Ezt én hol olvastam már?
Mara
#4. 2012. március 6. 13:26
Szeretettel gratulálok lehangolóan szomorú írásodhoz: Mara
Juhász Kató
#3. 2012. március 6. 12:36
Ilikém, ez végtelenül szomorú, de fantasztikusan jó írás!
Gratulálok!
Balage
#2. 2012. március 6. 09:18
Ritka az, hogy nincs időm előre beütemezni a műveket, a mai adaggal sajnos elmaradtam, mindenesetre így az első reakcióimat kapják legalább a szerzők, bár lehet, nem tudok felrakni annyit, mint máskor :D (Ezért előre is bocsi)

De, visszatérve a trapézra: Ili!
Eszméletlen jó, szívszorító az írásod. Nehéz lesz váltanom a következő elolvasásához. Le a kalappal!
« következő  |  oldalak: 2  1 

Legolvasottabb cikkek