Balage - Mi Atyánk - (Csúcs)forgalom 14.rész

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 4  3  2  1 
szerkesztőség
#8. 2010. május 11. 21:56
Megmondom őszintén kicsit félve raktam ki az oldalra. Féltem, hogy valakit megsértünk. De végigolvasva az írást, nem hiszem hogy ne élvezné mindenki Balázs sorait.
Lótuszvirág
#7. 2010. május 11. 09:06
Kedves Balázsom... Nagyszerű írás!
Hatásos az imába ágyazott történet, és nagy csattanó a végén a galamb-csodája.
Mi olvasók persze ismerjük már festéktől piros galambod történetét, így azt is tudjuk, hogy a pap által látott "csoda" valójában nem az...
És mégis... Végig drukkoltam, hogy kapja meg kérdéseire a választ az Úrtól..., és maradjon meg választott, szép hivatása mellett ez a kétségekkel, válsággal küszködő ember...
Mindannyiunk életében vannak megtorpanások, és kérdések, hogy az út, amin eddig jártunk a mi utunk-e... Ez a pap - aki persze férfi is! -, a testi örömökről lemondva élt, mert ezt vállalta felszentelésekor... De a kísértés ott van a mindennapokban..., rövid szoknyák, közszemlére tett hasak formájában.
És a testiség nem az egyetlen - megoldásra, elvetésre, vagy feloldásra váró - gond a pap kérdéseinek sorában.
Viszont kötődése, esküje, és elhivatottsága ott áll a maradást segítő másik oldalon...., és végül rásegítve az "üzenettel", a "csodával" meg is tartja ingó emberünket hivatása mellett.

Balázsom... lenyűgöztél újfent...:) Tudsz! Nagyon!!! Ölellek szeretettel, Lótusz.
Inszeminator
#6. 2010. május 10. 21:09
Igazán jó írás.
Ha apám élne, elküldeném neki.
Református lelkész volt, tapasztaltam gyötrődéseit.
De nem csak az övéit, némely társa is hasonlóképpen küzdött a meghasonlással.
Ilyenkor persze a család sínylette meg.
Insz...
Eliza Beth
#5. 2010. május 10. 16:54
Vagy inkább már belefáradt ő is a mi hibáink javítgatásába.

Balázs, ez nagyon igaz, és nagyon elgondolkodtató írás. Megmutattad, hogy a pap is ember. És ezzel nem a lányokra célzok, hanem a kétségeire, a hitevesztésére. Bennem valahogy mindig az a gondolat élt, hogy egy pap feltétel nélkül hisz Istenben. Pedig hát neki is vannak saját gondolatai, érzései...
Gratulálok az írásodhoz! Komoly téma, de tetszik!
székács lászló
#4. 2010. május 10. 16:51
Tetszett. A közlés formai megoldása jó. A majdnem központivá váló cölibátus probléma jól kiemelkedik, lehet, véletlen, de azt hiszem, a katolikus papság számára szinte egy ördögi fetis, ha be nem vallják, akkor is. Ok különféle okozatokkal. üdv, Laci
« következő  |  oldalak: 4  3  2  1 

Legolvasottabb cikkek