Balage - Mi Atyánk - (Csúcs)forgalom 14.rész

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 4  3  2  1   |  előző »
szabo.arpad
#18. 2010. május 13. 08:56
Ha rám gondoltál, s vajon kire másra? - én egyetlen mondatban érintettem az általad említett dolgot. az egész hozzászólásom 1 százaléka. " Még valamit a férfiasságról. Az, hogy a lábunk között rendben van minden,és erre apellálunk meg sem közelíti a férfiasságot. " Arról már nem is beszélve, hogy az általam értelmezett kontextus is más.
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2010. május 13. 08:45
Eliza Beth
#17. 2010. május 13. 08:45
Miért van az, hogy a férfiak ezen az egy részen akadnak fenn? Nem csak a cölibátust feszegette Balázs, volt ott még sok minden, ami kétséget ébresztett a papunkban! A férfiasság-téma talán egy tizede az írásnak. A többiről hol vannak a vélemények?
:-)
szabo.arpad
#16. 2010. május 12. 14:09
Ma délelőtt már írtam egy hozzászólást, ám egy szerverhiba miatt elszállt az egész. Sajnálom, mert nem tudom már visszaadni a délelőtti hangulatom, ami írásod olvasva alakult ki bennem. Kedves Balázs! Nem az a kérdés hogy hitünkben mikor és milyen mértékben inogunk meg. Az a kérdés, hogy milyen erőt tudunk meríteni korábbi életünkből, és ellent tudunk e állni a "könnyebbnek". Papnak lenni mindig is lemondást és folytonos áldozatot követelő hivatás volt.De a papok is emberek, mint mi magunk.Ők is hibázhatnak, ők is lehetnek gyengék, esetenként akár gazemberek is. Világi szempontból nézve és kívülállóként ítéletet mondva könnyen hibát véthetünk. Én írásodból a tapasztalatot látom hiányozni. Fiatal vagy még, ezért nem rovom fel neked heves voltodat a témát illetően, másrészt felhívnám a figyelmed, az egyesszám első személyben való fogalmazás kötelez. Ott leszűkül a keret, nincs lehetőség " széleseket, hosszúakat" ugrani. Ott alakot formálsz meg, megszemélyesítesz, nem "elbeszélsz", kvázi a bőrébe bújsz alakodnak. Én úgy érzem, ha te lennél ez az ember, soha nem húztad volna magadra a reverendát. Még valamit a férfiasságról. Az, hogy a lábunk között rendben van minden,és erre apellálunk meg sem közelíti a férfiasságot. Összegezve: Ezt a témát én nem feszegettem volna.
De annak viszont nagyon örülök, hogy aktív vagy és bátran kalandozol ismeretlen vizeken.Az , amivel egy író ember bánik, igen komoly és hatásos eszköz arra, hogy hitelesebbé, toleránsabbá tegyük a világot.
Balage
#15. 2010. május 12. 10:03
Szia Eliza Beth!

Rátapintottál, mit is akartam megmutatni. ;o)
Igyekeztem megmutatni kevésbé szeleburdi oldalamat, a magam csattanós formájában is ;o)
Örülök, ha tetszett és elgondolkodtatott az írás. Annak meg pláne, hogy te sem tartod sértőnek ;o)
Köszönöm hogy olvastál, előzőleg véleményeztél és most is kommenteztél ;o)
Balázs
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2010. május 10. 16:54
Balage
#14. 2010. május 12. 09:59
Én is paráztam, de Tyim, Lótusz, Eliza Beth, Melinda és Katuska is biztosított róla, hogy nem sértő a tálalás. Nem is annak szántam, csak egy olyan novellának, mely elüt a megszokottaktól, és azért van némi aktualitása is. ;o)
Örülök, ha neked is tetszett ;o)
előzmény: szerkesztőség hozzászólása, 2010. május 11. 21:56
Balage
#13. 2010. május 12. 09:57
Szia Lótusz!
Tudod, hogy mindig igyekszem :D
Azért sokat segítettetek az előzetes kritikákkal. Mint láttad a végét át is írtam ;o)
Így tényleg jobb :D

Örülök, ha tetszett ;o)
Balázs
előzmény: Lótuszvirág hozzászólása, 2010. május 11. 09:06
Balage
#12. 2010. május 12. 09:42
Szia Inszeminátor!
Megtisztelsz hozzászólásoddal, ugyanakkor nem kívánom senkinek, hogy ilyen emlékeket hozzon fel belőle írásom. Amúgy, ha nem is olyan durván, mint neked, nekem is volt részem gyerekként megtapasztalni, milyen egy alkoholistával való együttélés. Egy időben velünk együtt élt anyum testvére a családjával és a részeges barátjával. Hozzáteszem, ő a kedves piások közé tartozott és nagyon sokat köszönhetek neki, soha nem bántott senkit közülünk, de azért voltak érdekes megnyilvánulásai a piálásnak. :S
Köszi a hozzászólást!
Balázs
előzmény: Inszeminator hozzászólása, 2010. május 10. 21:09
Balage
#11. 2010. május 12. 09:37
Szia Laci!
Nem volt véletlen a probléma kiemelése, ugyanis szerintem a legnagyobb kísértés a cölibátus jelenti egy katolikus pap számára. Sőt, ahogy elnézem a mai világot, a férfiak számára is a monogámia a legcsábítóbb bűn :D
Van olyan ismerősöm, aki épp a nőtlenség miatt nem ment papnak, pedig még úgymond nagykorúként is foglalkoztatta a dolog.
Örülök, hogy tetszett novellám ;o)
Balázs
előzmény: székács lászló hozzászólása, 2010. május 10. 16:51
Balage
#10. 2010. május 12. 09:34
Szia tyim!
Egyetértek veled. Ugyanakkor kérdéses, hogy megérdemelnénk-e azt a bizonyos segítséget...
előzmény: hozzászólása, 2010. május 10. 15:57
Eliza Beth
#9. 2010. május 12. 09:30
Szerintem semmi sértő nincs benne. Egy ember (jelen esetben egy pap) kétségei, kérdései, döntése. De sértő? Nincs bántás, nincs piszkálás, nincs vallásellenesség...
"Csak" egy nagyszerű írás.
előzmény: szerkesztőség hozzászólása, 2010. május 11. 21:56
« következő  |  oldalak: 4  3  2  1   |  előző »

Legolvasottabb cikkek