Egy pedofil farizeus nyöszörgései

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 2  1 
Balage
#8. 2013. február 14. 07:25
Sajnos túl sok mindenben értek egyet a nézeteddel. Szerintem az a negatívum, amiket leírtál, nem sértő, hanem inkább tényszerű.
Nekem nagyon bejött az írás. Grat!
Csilla
#7. 2013. február 13. 18:12
Kedves Andor!
Először is örömmel köszöntelek, régen olvastalak, lehet, hogy éppen elkerültük egymást :)

"Hithű katolikus" és templomba járó ember lévén az a véleményem, hogy SZILÁNKOD csak annyira szúrós, amennyire szükséges .... egyáltalán nem bántó, inkább tapintatos, ugyanakkor szókimondó.
A cím és a befejező rész magába foglalja a mondanivaló lényegét, a megszokott 'Andy'-s humorral :)
Sok "farizeus" van, volt, lesz, akik bort isznak, és vizet prédikálnak - hogy a témához kapcsolódjak - a papok között is.
Főleg a katolikus egyházon belül egyre inkább elharapóznak a botrányok.
Az elég szomorú, hogy a politika lassan már a levegőben is jelen van.....
Nem tudom, hogy ki miért jár templomba, de biztosan vannak olyanok is, akik nem meggyőződésből. Engem a templom bensőséges légköre megnyugtat, de nem hiszem, hogy ott fogok megtisztulni, nem szoktam gyónni, sem áldozni, de Istennel beszélgetni igen (sokszor).

Őszinte írásod mindenképpen elgondolkodtató, egy sokat tapasztalt, széles látókörű ember mélyreható gondolatait tárja az olvasó elé.

Remélem, vannak még rejtett tartalékaid, amit megosztasz velünk.
Szeretettel ölellek:
Csilla
Csilla
#6. 2013. február 13. 17:50
Ez jóóóóó!!!!
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2013. február 13. 17:29
Fer-Kai
#5. 2013. február 13. 17:29
Zen buddhista tanmese farizeusok (vagyis szinte mindenki) okulására:

Egy asszony ezt kérte a mestertől:
- Kérlek téged, mondd meg a kisfiamnak, ne egyen állandóan cukrot! Nem tesz jót az egészségének!
A mester hallgatott, majd így szólt:
- Most menjetek el, de három nap múlva gyertek el ismét.
Így is lett. Három nap múlva a mester maga elé állította a gyermeket, s mélyen a szemébe nézett.
- Ne egyél állandóan cukrot. Nem tesz jót az egészségednek, és az anyádnak is gondot okozol ezzel!
A gyermek bólintott, és megígérte, így lesz.
- Miért nem mondtad ezt neki három napja, amikor először elhoztam?
- Azért - felelte a mester -, mert három nappal ezelőttig én is állandóan cukrot ettem.
Eliza Beth
#4. 2013. február 13. 12:29
Egyetértek, Andor!

(Furcsállom a pedifil kifejezést. A kabátszéthúzásról inkább a szatír jut eszembe...)
Answer
#3. 2013. február 13. 09:46
Drága Barátom!
Belecsaptál a lecsóba...
Örök téma, kimondva, kimondatlanul az egyházak, és a hit viszonya.
Hinni lehet egyház nélkül is, sokan ezt teszik. Ami a közéleti állásfoglalást illeti, én sem gondolom, hogy a szent helyeken ez volna a feladat.
A sok cicoma sem biztos, hogy szükséges, főképp ha Jézus tanításait értelmezzük.
Egyszóval, a Teremtővel kapcsolatot lehet teremteni egyszerű, puritán módon is, amennyiben valakinek a lelke azt kívánja.
A világnézet erőltetése egyébként sem vezet sehová. Ha igen annak súlyos ára van.
"Nem mind arany ami fénylik.."
Erről az ólom jut eszembe, milyen kevés választja el a sárga nemesfémtől.
Ott "fenn" meg tudják különböztetni...
Ölellek: Answer
Juhász Kató
#2. 2013. február 13. 07:54
Ebben az írásban nincs gyűlölet, csak az igazság.
A szószékről mások ellen uszítani több, mint hiba, természetes következménye a hívek egy részének elvesztése.
Akik békére, és szeretetre vágynak, - ha ilyet tapasztalnak - a "Nagyfőnökkel " inkább közvetlen kapcsolatot tartanak, s ezt otthon is megtehetik.
« következő  |  oldalak: 2  1 

Legolvasottabb cikkek