Józsi tata meséi XII.

Vissza az eredeti cikkhez

oldalak: 1 
mistletoe
#10. 2013. február 10. 18:34
Köszönöm a kiegészítést.
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2013. február 10. 15:34
Fer-Kai
#9. 2013. február 10. 16:00
(Kálmán Jenő átdolgozása)
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2013. február 10. 15:34
Fer-Kai
#8. 2013. február 10. 15:34
A legelterjedtebb magyar fordítás szerint így végződik a mesés történet:

"A Kék madarat nem kell távoli országokban keresni. A Kék madár mindig velünk van, ha szeretjük egymást, és örülünk az élet legkisebb ajándékainak is. De mindig elrepül, ha bántjuk egymást, ha irigykedve figyeljük mások örömét. Mert a Kék madár maga a boldogság és kalitkája az emberi szív."
mistletoe
#7. 2013. február 9. 19:48
Kedves Csilla!
Az idő valóban telik a nagyapa és unoka viszonylatában. Örülök, hogy úgy érzed, hogy közben én is fejlődöm. Azt hiszem, az ember gyereke minél többet ír, annál jobban kialakul a stílusa. Van még mit fejlődnöm, de igyekszem. Az meg külön öröm, hogy sikerült az érdeklődésedet felkelteni a film iránt. Szerintem nem fog csalódást okozni. A Balázs linkje, pedig nagy segítség a megvalósításban.
Üdvözlettel: Joci
előzmény: Csilla hozzászólása, 2013. február 9. 16:06
mistletoe
#6. 2013. február 9. 19:42
Köszönöm kedves Eliza Beth, úgyis mint állandó olvasója a történeteknek.
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2013. február 9. 11:41
mistletoe
#5. 2013. február 9. 19:41
Kedves Balázs!
Nagyon jó ötlet a film csatolása, hiszen egyik cél a figyelemfelhívás volt erre az elfeledett mozira.
előzmény: Balage hozzászólása, 2013. február 9. 11:01
Csilla
#4. 2013. február 9. 16:06
Kedves mistletoe!!
Sajnos néhány részt kihagytam, hihetetlen, hogy milyen gyorsan felnőtt Soma ehhez a komoly mondanivalót hordozó történethez.
Tetszett az elején a beszélgetés, a film leírása úgyszintén.
Szerintem sokat fejlődtél, gördülékenyen, érdekesen írsz.
A filmet emlékeim szerint nem láttam, de felkeltetted az érdeklődésemet. Ha lesz időm, meg fogom nézni.
Gratulálok írói tehetségedhez.
Szeretettel:
Csilla
Eliza Beth
#3. 2013. február 9. 11:41
Kedves mese, és szép film. Valamiért nekem az jutott eszembe róla, amikor ezer db valamit (madár, virág, nem is tudom) kellett hajtogatnia a kislánynak, hogy meggyógyuljon, és már csak kettő hiányzott....
Balage
#2. 2013. február 9. 11:01
Tetszett. Remélem, nem gond, hogy hozzácsaptam a film linkjét. Sajnos a videót nem tudtam idevarázsolni, de bízom benne, hogy így is örülnek majd az olvasók!
oldalak: 1 

Legolvasottabb cikkek