Isteni sakkjátszma

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 6  5  4  3  2  1   |  előző »
Juhász Kató
#35. 2011. augusztus 1. 23:20
Engedd meg, hogy még egyet tippeljek.
A Tollal-os találkozón a második képen a társaságodban lévő két férfi közül a magasabb
/kék dobozzal a kezében/ Answer.
Soha nem láttam, de szerintem Ő az.
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2011. augusztus 1. 21:57
Emerencia
#34. 2011. augusztus 1. 23:19
Kedves Eliza!

Most értem haza, és nagyon szép emlékkel van tele a szívem és a lelkem:-) Szombathely teljesen elvarázsolt. Boldog vagyok, hogy személyesen megismerhettelek, és nagyon örülök, hogy ott lehettem a bemutatódon. Azért külön hálás a szívem, hogy egyúttal volt szerencsém megismerkedni a Tollal.hu oldalról másokkal is:-) A bemutató, és a találkozó olyan jól sikerült, hogy számomra életre szóló emlék marad. Nem tudom, hogy létezik-e a Tollal.hu által szervezett találkozó? Ha igen, a következőre mindenképpen szeretnék eljutni, hogy megismerkedhessek másokkal is. Ha nincs ilyen találkozó, most javaslom, hogy szervezzünk minden évben legalább egyet. Azért, mert nagyon jó érzés találkozni:-) Nagyszerű lehetőség az internet, de a személyes találkozást nem pótolja semmi. Kedves Eliza, mivel nincsenek véletlenek, a sors akarta úgy, hogy a Te kedves személyiséged közvetítésével találkozzunk. Köszönöm neked, hogy megírtad ezt a jó könyvet, és a találkozót is. Az írásodat egy élmény volt olvasni! Mindenkinek ajánlom, és egyben fenntartom azt a véleményemet, hogy kiváló film készülhetne belőle. Azt kívánom, írj még nagyon sokat, és találkozzunk minél többen a bemutatóidon, és máshol is.

Szerető üdvözlettel: Emerencia
Juhász Kató
#33. 2011. augusztus 1. 23:01
A főszereplő is nagyot alkotott, mondhatnám istenit.
A külsőségeket külön nem méltattam, de mind
a környezet, mind a megjelenésed az alkalomhoz méltó volt.
Nagyon örülök a telitalálatnak.
Egyszer még a honlapodon lévő fotók közül
az elsőn látható, jelenlegi Tollal- osokat
légy szíves nekem bemutatni.
Majd ha egyszer ráérsz, kivárom.
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2011. augusztus 1. 21:57
Eliza Beth
#32. 2011. augusztus 1. 21:57
Igen, Judit megérdemli, nagyot alkotott, de a mesepályázat nélkül is megérdemelné, mert jó író.

A képekhez: Telitalálat, valóban ő Balázs (talán nem koppint a fejemre, hogy lelepleztem)
előzmény: Juhász Kató hozzászólása, 2011. augusztus 1. 21:22
Juhász Kató
#31. 2011. augusztus 1. 21:45
Megnéztem a képeket.
Nagyon szerethetnek Téged, hogy ekkora tömeget meg tudsz mozgatni.
Biztos vagyok benne, hogy az Eszti képei
közt az utolsón látható Balázs egy kedves hölgy társaságában, ugyanis pont ilyennek képzeltem őt. Nem hiszem, hogy tévednék.
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2011. augusztus 1. 13:17
Juhász Kató
#30. 2011. augusztus 1. 21:22
Kedves Eliza!
Most találtam rá erre a kedves beszámolóra.
Köszönöm.
Az időjárás miatt aggódtam, de úgy látom,
nem riasztotta el az érdeklődőket. A képeket
majd ezután fogom nézegetni. Melyiken láthatom
a mi kedves Balázsunkat?
Biztos vagyok benne, hogy Balázs méltányolta lányos zavarodat ebben a különleges helyzetben.
Látszik, hogy a borító nagyon alapos munkával készült.
Bódai-Soós Juditnál senki nem érdemelte
meg jobban azt a könyvet. Csodálom őt,
mert a magyar mese pályázat megszervezésével óriásit alkotott.
Példát vehetnének róla a magyar kultúráért
felelős szervezetek, mert lényegében helyettük tevékenykedett.
Még egyszer szívből gratulálok könyved sikeréhez!
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2011. augusztus 1. 13:17
Eliza Beth
#29. 2011. augusztus 1. 13:17
Kató, csak neked! (meg aki olvassa :-))) )

Rövid élménybeszámoló
Szombaton délben megkerestem Balázst és Katit a Savária Múzeum kertjében, aztán sétáltunk egyet a város szívében. Az eső ijesztgetett bennünket, ezért kicsit előbb vissza is mentünk a Café Freibe, ahol nagyon kedvesen fogadtak, elkészítették a helyet kívánságaink szerint.
Közben az eső győzött a nap felett, fél három tájt ernyővel érkeztek az első vendégek. Jobb is, mert én nem vittem. Az ajtóban kölcsönkértem egyet, hogy eljussak az autóm csomagtartójához, de eszembe jutott, megcsörgetem Esztit, hol járnak. A kiadótól négyesben jöttek kocsival Bp-ről, ahogy megtudtam, térkép nélkül, emlékezetből, és csak a legutolsó sarkon fordultak ellenkező irányba. Nos, Eszti telefonja foglaltat jelzett, mert éppen engem hívott. Megérzés?
Természetesen pont akkor szakadt ki a felhő ruhája, ömlött a víz, de tudunk úszni (a boldogságban mindenképpen).
Ez volt az a pillanat, amikor végrevégre kezembe foghattam a MŰ-t. Nagyon szép lett külsőleg (a belsejét ismertem már).
Szépen gyülekeztek a vendégek, majdnem mindenkit tudtam legalább egy szóval üdvözölni. Majdnem mindenkit!
Aztán nem volt mese, oda kellett ülnöm a rivaldafénybe, elég jól szembevilágítottak, lehet, pszichológiailag segített, hogy nem láttam a sokaságot. De biztos az is, hogy akik ismertek, rádolgoztak, hogy jól viseljem a megpróbáltatást. Hál’ istennek Szecsődy Péter főszerkesztő tud beszélni, nekem nem kellett túl sokat, csak amit muszáj volt. Balázsunk nem is volt elégedett velem, Péter után átvette a mikrofont, és dicshimnuszt zengett a könyvről.
Jó hangulat volt, én úgy érzem, Emerencia sem csalódott talán, aki szerencsés véletlen folytán épp most, épp itt nyaralt, holott Eger mellett lakik!
Kis összegzés, mit okoztam:
1. Tollal.hu találkozó, úgymint: Döme Zsuzsa, Balage, Hozbi, Emerencia (és én)
2. Grafománia találkozó, úgymint: Tóthárpád Ferenc, Daddyboy, Juditti (Bódai-Soós Judit)… (és én)
3. Reikis találkozó
4. Cipőgyári találkozó
5. LUK Savaria találkozó
6. És a nem kategorizáltak, akik csak az én kedvemért jöttek.
Ezúton is megköszönöm minden kedves rokonomnak, barátomnak, ismerősömnek, és ismeretlen ismerősömnek, akik eljöttek, meghallgattak, vásároltak, és kívánom, ne csalódjanak a könyvben!
El ne felejtsem a sorsolást! Anno feltettem a borítóterveket, mert (úgy kell nekem!) készítettem többféle színvariációt, aztán meg nem tudtam dönteni. Szóval lehetett szavazni rájuk, és ígéretem szerint ki is sorsoltunk két nyertest. De sajnos egyik sem volt jelen, Péter pedig nagyon szeretett volna valakit személyesen megajándékozni, úgyhogy húzott még… és még… és még… aztán én is egyet, de ő sem volt ott. Szerintem a maradék 44 cédula gazdája ült szemben velünk várakozón.
Aztán, hogy mégis legyen helyi nyertes, azt ajánlottam Péternek, valakire bökjön rá, és nyomjon a kezébe egy példányt! Bódai-Soós Judit lett a szerencsés, akinek a neve persze ott lapult az „urnában”…
Köszönet a D-Plus Kft-nek, és a Garbo Kiadónak a plusz 5 példányért, melyeknek a szerencsés nyertesek örülhettek!

Képek pedig itt
eliza-beth.hu/kek/sakkbemutato.html
előzmény: Juhász Kató hozzászólása, 2011. július 30. 21:10
Gitka_61
#28. 2011. július 31. 11:00
Gratulálok ismét. Remélem látunk majd fotókat is..nagyon kíváncsi vagyok..
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2011. július 30. 20:59
Eliza Beth
#27. 2011. július 30. 21:16
Összedobjuk RD pályázatra közösen :-)
előzmény: Juhász Kató hozzászólása, 2011. július 30. 21:10
Juhász Kató
#26. 2011. július 30. 21:10
Gratulálok még egyszer!
Jó, hogy nem kellett sokat beszélned, mert
biztos csuklottál is, emlegettek sokan.
Azért leírhatnád, hogy zajlott a nagy esemény,
szívesen olvasnánk róla.