Esti látvány

Vissza az eredeti cikkhez

oldalak: 1 
Gandalf
#3. 2017. június 18. 07:23
Fer-Kai , nyugodtan irhatsz bármit, mert engem ki lehet oktatni, semmit sem veszek rossz néven. Elgondolkoztam azon amit irtál. Most nincs időm, de ahogy lesz leirom miért választottam ezt a formát.
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2017. június 17. 16:11
Fer-Kai
#2. 2017. június 17. 16:11
A gondolat tetszik, de az írott kép kissé képzavarosnak tűnik ebben a megfogalmazásban.

(Képzavar: olyan szókép, amelyben nincs reális kapcsolat az átvitel alapjául szolgáló két dolog között, vagy amelyben a kép erőltetett, nem összeillő elemekből áll.)

Tehát hogy a fénynek lába, sőt mezítlába legyen, meghökkentő, de sajnos nem pozitív értelemben. Ha szárnya lenne, az jobban illene a fény természetéhez. Ráadásul "mászkál", ami szintén nem túl pozitív kifejezés, méltatlannak tűnik a fényhez. Akkor már inkább lépdel (ha már lába van...), az céltudatosabb, méltóságteljesebb mozgás.

Lehetne akár így:

fák tetejére
tiszta fényt terít a Nap -
szentté avatás

A gondolat a tiéd, a megfogalmazás kerüli a képzavart. A sok "t" betű érdekes hangzást kölcsönöz e három sornak.

(Kioktatásnak tűnhet mindez, amit írtam, de inkább saját tapasztalatok megosztása, hogy elkerüljük a hibákat, és a szép gondolatot - tőlünk telhetően - méltó ruhába öltöztessük.)
oldalak: 1 

Legolvasottabb cikkek