Úszó szentély

Vissza az eredeti cikkhez

oldalak: 2  1   |  előző »
Fer-Kai
#12. 2014. július 30. 07:50
Köszönöm, kedves Csilla.
A szigeten lévő teraszos parkot Olaszország legszebb 10 kertje közé sorolják. Joggal, de azért az a sok névtelen kis magánkert, növényekkel, virágokkal telerakott, befuttatott tetőterasz!
Könnyű volt e vidéken szép fényképeket készíteni, olyan bősége volt a szebbnél szebb témáknak, hogy szinte tobzódott benne az ember.
Nemcsak élménydús, hanem elgondolkodtató, tanulságos út is volt. A többértelműség nagyon is adta, adja magát, mert minden olyan sokrétű, rejtélyes, sokfelől megközelíthető, megsejthető.
előzmény: Csilla hozzászólása, 2014. július 29. 21:16
Fer-Kai
#11. 2014. július 30. 07:41
Köszönöm.
Az útra vonatkoztatva is igen érdekes ez a "megjöttél"!
Tavaly például azon is sokat töprengtünk, hogy Budapestről, ahol lakom, telik-e hármunknak (feleségem és én, meg a legkisebb királyfiúnk) egy félnapos kirándulást tenni az egészen közeli Ócsára. Idén, megboldogult anyósom után maradt és most szabadult fel egy kis pénz, amiből tellett egy rövid külföldi kirándulásra, kettőnknek. Nagy luxus volt, de a feleségem ragaszkodott hozzá.
Valóban lenyűgöző, gyönyörűséges tájakat, műemlékeket láttunk, de tavaly épp ilyen örömet, élményt szerzett Ócsa - sőt otthonosabb, bensőségesebb volt.
Elgondoltam, micsoda érték, szépség lenne, ha épségben fennmaradt volna Visegrád vagy a budai vár középkori palotája, vára! Mert Olaszországban mindez meglehetősen természetes.
És igen, megjöttem. Ez a sokat szenvedett, megcsonkított, szegény - és mégis gazdag - ország az otthonom.
előzmény: Döme Zsuzsa hozzászólása, 2014. július 29. 17:25
Csilla
#10. 2014. július 29. 21:16
Kedves Fer-Kai!

A fotókban hosszú percekig gyönyörködtem.
A haikut többféleképpen lehet értelmezni.

Édesanyádnak erőt, egészséget, Neked minden jót kívánok.

Szeretettel:
Csilla
Döme Zsuzsa
#9. 2014. július 29. 17:25
Jó haiku, szép fotó.
Még jobb, hogy megjöttél!
Fer-Kai
#8. 2014. július 29. 14:05
Köszönöm, kedves Kató.
Mintha egyszerre többféle úton haladna az ember - de az életfolyam szétágazó, szigeteket képző deltái mind ugyanoda futnak, s feloldódnak a tengerben.
előzmény: Juhász Kató hozzászólása, 2014. július 25. 22:58
Juhász Kató
#7. 2014. július 25. 22:58
Az élet nehéz, és fájdalmas eseményei mellett jutott számodra egy szép jutalom is, ezzel az úttal.

Az embert próbáló időkhöz erőt, és kitartást kívánok.
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2014. július 23. 21:51
Fer-Kai
#6. 2014. július 25. 20:55
:)
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2014. július 24. 10:40
Eliza Beth
#5. 2014. július 24. 10:40
Hiányoltalak.

Részvétem, tudom, mit jelent az idős anya. Nekem annyival könnyebb (vagy nehezebb???), hogy együtt lakunk.

Azért szakíts némi időt ránk is! :-))
előzmény: Fer-Kai hozzászólása, 2014. július 23. 21:51
Fer-Kai
#4. 2014. július 23. 21:51
Kedves Kató és Answer!
Köszönöm, sajnos a szabad időm nagy részét mostanában idős édesanyám látogatásával, gondozásával, illetve fogorvosnál töltöm. Egy párnapos észak-olaszországi úton volt lehetőségem részt venni - azt a sok csodát! Igyekszem majd irodalmi nyelvre is átültetni...
Juhász Kató
#3. 2014. július 23. 21:03
Gyönyörű látvány, csodás madár, szép haiku.
Gratulálok!

Szép út lehetett!
oldalak: 2  1   |  előző »

Legolvasottabb cikkek