P.O.Box - avagy szerkesztői postaládikó

Vissza az eredeti cikkhez

« következő  |  oldalak: 22  21  20  19  18   ...  14  13  12  11  10   ...  5  4  3  2  1   |  előző »
Eliza Beth
#116. 2014. június 3. 16:13
Mert velem ellentétben ő okosan tud szólni a versekről. Én annyit értek hozzá, hogy tetszik/nem tetszik.
előzmény: Answer hozzászólása, 2014. június 3. 16:13
Answer
#115. 2014. június 3. 16:13
Kedves Balázs!
Születésnapod alkalmából köszöntelek, és minden jót, szépet kívánok!
Barátod
Answer
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2014. június 3. 12:53
Answer
#114. 2014. június 3. 16:11
Valóban. Csillát kihagytam, pedig az ő véleménye meghatátozó, számomra legalábbis!
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2014. június 3. 12:48
Eliza Beth
#113. 2014. június 3. 12:53
Kicsit más téma:

Balázsunknak sok szeretettel kívánok boldog születésnapot!

files.mommo.hu/pictures/000/801/801606_aae947c337_s.jpg
Eliza Beth
#112. 2014. június 3. 12:48
Így van! Ők ketten tudnak és mernek "kritizálni", a többi a befogadón áll (vagy bukik).
előzmény: Juhász Kató hozzászólása, 2014. június 3. 11:50
Juhász Kató
#111. 2014. június 3. 11:50
Volt olyan időszak, mikor valóban élénkebb volt az érdeklődés az oldalon egymás írásai ránt. Igaz, hogy ez sok tényező függvénye.
Szeretném kiemelni Fer-Kai és Csilla kiváló kritikáit, melyekből azt hiszem, az érintett csak tanulhat.
Így voltam ezzel én is. Nagyon sokat tanultam írótársaim építő kritikáiból, tanácsaiból.
Answer
#110. 2014. június 3. 10:02
Van mégegy észrevételem.
Szerintem a szerző, aki egy közösség tagja, illene megszólalnia szerzőtársai műveiről, ha elvárja(?), hogy őt is kommenteljék.
Tudnék neveket mondani, akik csak töltenek, töltenek, megköszönik, ha megszólítják őket, de véletlenül sem szólnánánk más írásaihoz.
Nos, ha nekik jól esik, hogy véleményt kapnak, ez érvényes mindenkire, hiszen ha nincs visszajelzés, minek az egész.
Így van, ebből lehet tanulni, fejlődni.
Az éppen elég gond, hogy szinte csak a szerzők véleményeznek, olvasó alig, és még azok közül sem mindenki.
Talán eljön a szép álom...
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2014. június 2. 23:21
Eliza Beth
#109. 2014. június 2. 23:21
Azt hiszem, alapból kellene megváltoztatni a szerzők hozzáállását, mert sokan támadásnak veszik a segítő szándékot. Fer-Kai is beleszaladt ebbe, hiába minden jóakarata.
Persze, ha valaki csak publikálási felületnek használja az oldalt (és a többi hasonló oldalt is), de véleményekre nem kíváncsi, avagy nem fogadja el, az nyilván elégedett magával, nem is akar fejlődni. Talán nem is érzi úgy, hogy fejlődnie kell, pedig mindig van hová...
Ráadásul az mégiscsak jólesik, ha olvassák, sőt ezt jelzik is az olvasók (jólesne!), de tényleg csak néhányan szólalnak meg, holott nyugodtan el lehetne mondani a véleményeket, persze kulturált stílusban, de őszintén.
Szép álom (?).
előzmény: Answer hozzászólása, 2014. június 2. 22:39
Answer
#108. 2014. június 2. 22:39
Elolvastam az írást.
Valóban kevés kritika jelenik meg egy-egy írás alatt, hacsak az nem az, ha nem szól hozzá senki.
Próbáltam néhányszor elmondani a véleményemet, de mindig sértődés lett belőle.
Megjártam néhány netes irodalmi oldalt, és bizony volt, ahol minden szakmai és erkölcsi alapot nékülöző vélemények repkedtek, ami sok szerzőt arra bírt, lépjen ki onnan.
Itt is volt ilyen, emlékezzünk csak Buda esetére.
Valamiféle Őszinte(?) nicknévre hallgató méltánytalan támadása miatt elhagyta az oldalt.
A "támadó" sem előtte, sem utána nem szólalt meg...
Az adok-kapok mindig rossz hangulatot szül.
Azt hiszem Fer-kairól kellene példát venni, mert a kritikái építő jellegűek és segítőkészek.
előzmény: Eliza Beth hozzászólása, 2014. június 2. 13:19
Eliza Beth
#107. 2014. június 2. 13:19
Érdemes ezt a cikket elolvasni
aranymosas.konyvmolykepzo.hu/irodalmi-kavehaz-segitseg-iro-akarok-lenni-6123.html
Szomorú, amit a Tollalról ír, hogy "egymás becsülése a lényeg" és szerinte semmi más. Sajnos én is tapasztalom, hogy kevesen bírják az őszinte véleményeket, mégha finoman fogalmazzuk is. Pedig nem bántás, segítő szándék (lenne)...
Az ismeretségi alaphoz már nem is szólok, sajnos kevesen hajlandók kommentelni azok közül, akik nem írnak, csak olvasnak.
« következő  |  oldalak: 22  21  20  19  18   ...  14  13  12  11  10   ...  5  4  3  2  1   |  előző »

Legolvasottabb cikkek

Elmúlás Gandalf